۰
    هیچ محصولی در سبد خرید وجود ندارد.
image-slider-with-thumbnail1.jpeg
image-slider-with-thumbnail2.jpeg
image-slider-with-thumbnail2.jpeg
image-slider-with-thumbnail2.jpeg
image-slider-with-thumbnail2.jpeg
PlayPause

خرید تاچ پنل یکی از اولویت های اصلی در هوشمند سازی منازل می باشد.این محصول در واقع کنترل مرکزی تمامی ویژگی های هوشمند شما در منزل می باشد.

این تاچ پنل ها که اصولاً هوشمند هستند معمولاً از سیستم عامل اندروید استفاده می کنند و با بسیاری از دستگجاه های هوشمند دیگر قابل اتصال هستند.

اما اگر بخواهید بدانید که تاچ پنل چیست باید بگوییم که تاچ پنل در واقع همان تبلت تاچ اسکرین است که برای کارایی های خاص طراحی شده است.برای خرید تاچ پنل باید بدانید که تاچ اسکرین  به صفحاتی اطلاق می‌شود که بتوان تماس یک شیء و به‌طور خاص انگشت با آن را با استفاده از خواص شیء از قبیل نیرو، گرما، رسانایی الکتریکی، نور و… تشخیص داد. صفحات لمسی کاربردهای گسترده‌ای در صنایع مختلف و حتی کاربردهای عام است. ترکیب یک صفحه لمسی شفاف با یک صفحه نمایش می‌تواند ابزار بهینه‌ای برای ارتباط با دستگاه‌های مختلف به ما بدهد. صفحات لمسی برحسب خاصیتی از آن که برای تشخیص تماس مورد استفاده قرار می‌دهد، از فناوری‌های مختلفی استفاده می‌کنند.

تاریخچه تاچ پنل

اولین کسی که صفحات لمسی را اختراع و نمونه اولیه آن را استفاده کرد، ساموئل هورست بود. او که استاد دانشگاه کنتاکی بود برای بررسی پایان نامه دانشجویان مجبور بود زمان زیادی را صرف کند و حجم زیادی از مطالب را مطالعه کند و در نهایت پس از ۲ ماه تنها می‌توانست ۲ دانشجو را فارغ التحصیل کند!

او برای اولین بار به منظور صرفه جویی در وقت، سنسور لمسی الوگراف را اختراع کرد تا بتواند سریع‌تر مطالب را وارد کند. سه سال بعد در سال ۱۹۷۴ اولین تاچ پنل را طراحی کرد. همچنین الو گرافیک را در سال ۱۹۷۷ تاسیس و روش پرکاربرد Wire-5 را به نام خود ثبت کرد.

انواع Touch Panel و کاربرد هرکدام از آن‌ها

انواع صفحات لمسی، کاربرد های مختلفی در صنایع  و استفاده عام دارند و هر کدام متناسب با اندازه و نوع خود در محیط‌های مشخصی به کار می‌روند. این صفحات به وسیله ترکیب صفحه نمایش و صفحه لمسی شفاف، ابزار بهینه‌ای برای ارتباط با سایر دستگاه‌ها به وجود آورده است. همانطور که می‌دانید امروزه استفاده از صفحات لمسی در بسیاری از امور رایج شده است و هرکدام متناسب با نوع کاربرد آن از ویژگی های خاصی برخوردار هستند. در ادامه شما را با انواع مختلف این فناوری آشنا می‌کنیم.

 مقاومتی

این نوع از فناوری صفحات لمسی، متشکل از چند لایه است که مهم‌ترین این لایه‌ها، دو لایه فلزی موجود در آن می‌باشد. لایه‌های مقاومتی که به فشار حساس هستند، با فاصله کمی از یکدیگر قرار می‌گیرند. زمانی که این صفحه در نقطه‌ای خاص به وسیله انگشت لمس شود، صفحات مقاومتی در نقطه لمس شده به یکدیگر متصل شده و به این صورت جریان الکتریکی صفحه تغییر می‌کند و هدف مورد نظر انجام می‌شود. این دسته پنل‌ها قیمت مناسبی داشته و معمولا برای صفحات کیوسک‌های اطلاع رسانی شهری و دستگاه‌های خودپرداز استفاده می‌شود.

فناوری موج آکوستیک سطح

فناوری موج آکوستیک سطح یا SAW، با استفاده از امواج فراصوتی عبوری از تخته لمسی، کار می‌کند. زمانی که صفحات لمس می‌شوند، مقداری از امواج فراصوت را جذب کرده و این امر باعث مشخص شدن محل لمس و فرستادن پردازش به کنترلر خواهد شد. این دسته تاچ پنل ها در برابر عوامل بیرونی بسیار آسیب پذیر بوده و آلودگی بر روی عملکرد آن‌ها تاثیرگذار است.

خازنی

صفحه لمسی خازنی یا الکترواستاتیک، با موادی مانند اکسید نازک ایندیم پوشیده شده است و جریان ثابتی را از سنسور عبور می‌دهد. این نوع صفحات به وسیله لمس انگشت بدون پوشش یا ابزاری رسانا، کارآیی دارند. این گونه صفحات قدرت تفکیک بالایی دارند، ولی مدارهای آنالیز سیگنال آن‌ها، باعث افزایش قیمت در این نوع، شده است.

فروسرخ

در این نوع صفحات لمسی، تغییرات دما در سطح صفحه، منجر به کارآیی آن می‌شود. این صفحات را اگر با دست سرد لمس کنید کارآیی ندارند؛ زیرا برای عملکرد بهتر، نیاز به حرارت دارند. این صفحات مقاوم‌ترین انواع تاچ پنل ها هستند که در فعالیت‌های نظامی به کار می‌روند.