۰
    هیچ محصولی در سبد خرید وجود ندارد.
image-slider-with-thumbnail1.jpeg
image-slider-with-thumbnail2.jpeg
image-slider-with-thumbnail2.jpeg
image-slider-with-thumbnail2.jpeg
image-slider-with-thumbnail2.jpeg
PlayPause

برای خرید روشنایی هوشمند باید ابتدا بدانید که روشنایی هوشمند چیست؟

سیستم کنترل روشنایی، یک شبکهٔ هوشمند مبتنی براساس راه حل‌های کنترل روشنایی که شامل ارتباط بین ورودی و خروجی سیستم‌های مختلف مربوط به کنترل روشنایی، با استفاده از یک یا چند دستگاه کامپیوتر مرکزی می‌باشد. سیستم‌های کنترل روشنایی به‌طور گسترده در هر دو محیط نورپردازی داخلی و خارجی از فضاهای تجاری، صنعتی و مسکونی استفاده می‌شود. سیستم‌های کنترل روشنایی در خدمت به ارائه مقدار درست نورپردازی می‌باشد برای این که کجا و چه زمانی مورد نیاز باشد. 

سیستم‌های کنترل روشنایی در خدمت به حداکثر رساندن صرفه‌جویی انرژی از سیستم روشنایی، برآورده کردن مقررات ساختمانی، یا تطابق با برنامه‌های ساختمان سبز و حفاظت از انرژی می‌باشد. سیستم‌های کنترل روشنایی اغلب تحت روشنایی هوشمند مدت‌دار است.

روشنایی هوشمند چیست؟

نورپردازی هوشمند روشی پیشرفته برای روشنایی خانه شما است. لامپ‌های LED هوشمند حاوی نرم‌افزاری هستند که به یک برنامه، دستیار خانه هوشمند یا سایر لوازم جانبی هوشمند متصل می‌شوند تا بتوانید چراغ‌های خود را خودکار کنید یا آنها را از راه دور کنترل کنید و نیازی به کلیدهای دیواری سنتی را از بین ببرید.

لامپ های معمولی با روشن و خاموش کردن سوئیچ کار می کنند. گاهی اوقات آنها را به یک سوئیچ دیمر متصل می کنند که به شما امکان می دهد نورها را کم یا روشن کنید. با این حال، این به طور کلی میزان عملکرد نورپردازی سنتی خانه است.

از سوی دیگر، نورپردازی هوشمند به شما کنترل بسیار بیشتری بر روی چراغ‌هایتان می‌دهد. آنها همچنان به برق خانه شما متصل هستند، اما هر لامپ هوشمند و وسایل یکپارچه LED به شما امکان می دهد آن را به صورت بی سیم با تلفن، تبلت یا دستیار هوشمند خود مانند Google Assistant یا Amazon Alexa کنترل کنید.

مزایای استفاده

مزیت اصلی یک سیستم کنترل روشنایی بر کنترل روشنایی مستقل یا تعویض دستی معمولی، توانایی برای کنترل چراغ یا گروهی از چراغ‌های تکی از طریق یک دستگاه رابط کاربر تک نفره است. این توانایی برای کنترل منابع نوری متعدد از یک دستگاه اجازه می‌دهد تا حالت‌های روشنایی پیچیده‌ای ایجاد شود. اتاق ممکن است حالت‌های متعدد از پیش تنظیم‌شده‌ای داشته باشد که هر یک برای فعالیت‌های مختلف در اتاق ایجاد شده‌اند. سود عمده استفاده از سیستم‌های کنترل روشنایی در کاهش مصرف انرژی است. عمر لامپ نیز بیشتر می‌شود در زمان روشنایی یا هنگام خاموش کردن چراغی که استفاده نمی‌شود. سیستم‌های کنترل روشنایی بی سیم دارای مزایای بیشتری از جمله کاهش هزینه‌های نصب و راه‌اندازی و افزایش انعطاف‌پذیری نسبت به جایی که سوئیچ‌ها و سنسور ممکن است قرار گیرد می‌باشد.

کنترل خودکار

سیستم‌های کنترل روشنایی به‌طور معمول قادر به ارائه تنظیم خودکار خروجی یک دستگاه روشنایی بر اساس موارد ذیل می‌باشند:

  • زمان‌سنجی (طول روز)
  • زمان نجومی (طلوع خورشید / غروب آفتاب)
  • اشغال با استفاده از حسگرهای حضور
  • در دسترس نور بودن در نیمروز با استفاده از سلول‌های نوری
  • شرایط هشدار
  • منطق برنامه (ترکیبی از حوادث)